Vytvořte si praktickou domácnost

Údržba je to první, co by vás při zařizování bytu či domu mělo zajímat. Nová věc vypadá vždy krásně ale nesmíme se nechat zviklat. Když například pořizujeme novou pohovku zaměřme se na použitý materiál. Semišové pohovky sice vypadají i působí příjemně jenže drobné chloupky mění vzhled stačí když si pohovku přejedeme rukou a rázem pochopíte o čem je řeč. Po pár týdnech už pohovka nemusí vypadat tak pěkně jako před nákupem.

prostklená kancelář

Přístupnost především

Když máte malé děti, neukládejte věci, které běžně používáte vysoko, protože na ně nedosáhnou a bude pak na nás abychom si vše podávali sami. Děti se musí učit od mala pomáhat a měli bychom jim k tomu dát prostor. Je pravda že jsou malé děti vynalézavé, a není pro ně problém přisunout si židli a šplhat se na skříň, ale v rámci zachování praktičnosti je lepší zvážit co můžeme dát do spodních částí skříně a co ne. Například ručníky a utěrky jsou věci které děti také používají a je hloupé dávat jim je z dosahu.

Koberec ano, ale ne ledajaký

Koberec s vysokým vlasem, nebo světlý není příliš praktický. Ideální na úklid je dřevěná, plovoucí podlaha nebo lino. Koberec zaručí teplo od nohou a vyplatí se ho pořídit, pokud máme hodně malé děti nebo alespoň malý kousek k pohovce, aby nás nezábly nohy.
přírodní kámen v koupelně

Sklo vypadá krásně, ale není praktické na úklid

Sklo je překrásný materiál má ovšem tu nevýhodu, že ho často musíme čistit. Super je, když minimalizujeme nábytek s ním. Když už máme skleněnou vitrínku měla by se dát snadno otevřít pomocí nějakého úchytu v opačném případě nebudeme dělat nic jiného než čistit vitrínku od upatlaných rukou.

Před pořízením nové věci do domu si musíme pečlivě promyslet co bude a co nebude praktické. Domácnost si totiž můžeme zařídit báječně prakticky k blahu všech členů, nebo tak že budeme jen otroky uklízení a nebudeme moc trávit volný čaj jinak.