Jak ušetřit na vánočních dárcích, aniž by to kdokoliv poznal

PenízeJak ušetřit na vánočních dárcích, aniž by to kdokoliv poznal

Jak ušetřit na vánočních dárcích, aniž by to kdokoliv poznal

V adventním čase začíná stres. Sehnat vše včas a být originální je každý rok těžší. A neutratit za vánoční lákadla úspory také není jednoduché. Jak zvládnout vše pořídit levně a v klidu?

Pokud chcete na vánočních dárcích ušetřit, musíte začít s jejich pořizování několik měsíců dopředu. Je dokázáno, že čím blíž svátky jsou, tím víc jste nervózní a utrácíte podstatně větší částky za horší dárky. První rada, kterou vám můžu dát, tedy zní: Pokud narazíte na vhodný dárek, klidně ho dotyčnému kupte, i kdyby to mělo být rok před Vánoci. Jen potom nesmíte zapomenout, že dárek už máte pořízený.
pečení cukroví

Existuje nespočet způsobů, jak na Vánocích ušetřit. Dalším osvědčeným způsobem je to, že dárky celé rodině a přátelům můžete vyrobit. Ovšem pozor, není to pro každého. Alespoň minimální zručnost je ke zdárnému výsledku nutná. Nejčastěji se takto vyrábí věci k jídlu, náramky, dekorace, přání a tak dále.

Nejvíce se dá ušetřit na balení dárků, které je stejně neekologické. Zkuste místo drahých balicích papírů použít něco jiného. Napadlo by vás, že dárky zabalené ve starých novinách a ovázané obyčejným provázkem mohou vypadat opravdu krásně? Inspiraci hledejte například na Pinterestu. To samé platí o vánočních dekoracích. Využijte přírodní materiály, jako šišky či větvičky.

Dalším způsobem jak neutratit více, než chcete, je plánovat a mít seznam. Do seznamu si napište každého, komu byste rádi něco věnovali. Také dopředu popřemýšlejte nad nějakými nápady na dárky a všechny si je zapište. Já například doplňuji seznam dárků vždy, když se mi někdo blízký svěří, co by si přál.
balení vánočních dárků

Některé dárky mohou být opravdu krásné, ale drahé. Proč se tedy nedomluvit s někým dalším z rodiny, kdo by je s vámi koupil napůl? Hlavně buďte v klidu, přemýšlejte a nemějte z Vánoc stres. Nechcete se zadlužit jen proto, abyste někoho uspokojili. Vánoce jsou svátky, kdy je důležité být spolu a užívat si. Na dárcích tento čas tedy nestojí a nepadá.