Přírodní mech na aranžování

Běžný mech
Ten obyčejný se vyskytuje běžně v přírodě na místech s vysokou vlhkostí, přičemž si můžeme všimnout jeho nádherného vzhledu a také je příjemný na dotyk. Mezi jeho charakteristickou schopnost patří rozhodně možnost zadržet hodně vody, čehož se v přírodě využívá, protože třeba naprší a rostlina zachytí vody, díky čemuž přežije, než zase bude pršet a toho můžou využívat i rostliny v okolí. Společně se zpevněním půdy tedy plní v přírodě velmi důležitou funkci. Máme jich několik druhů, což se také odvíjí od zeměpisného umístění. Málokdo to ví, ale tato rostlina má dělené pohlaví, aby se rostlina mohla oplodnit a dále se šířit. Podmínkou je dostatečně vlhké prostředí, a proto tento proces často probíhá za deště. Dále je můžeme rozdělit do dvou druhů podle růstu, kdy jedním jsou vzpřímené a druhé plazivé mechy. Když si vyrazíte třeba na procházku to lesa, tak je to ideální příležitost k pozorování této zajímavé rostliny.

zarůstání mechem

Aranžování rostlin
Mnoho rostlin je opravdu nádherných, a proto stojí za to toho využít a hezky je naaranžovat třeba do speciálního boxu či vázy, aby nám mohli dělat skutečně radost. Hned na začátku musíme vymyslet to, jaké rostliny použijeme, aby vše nám k sobě ladilo. To skutečně chce dobře promyslet, aby celek byl hezký a sladěný. Na trhu je skutečně spousta rostlin, a proto můžeme vybírat dle svého vkusu.

krásná příroda

Jak s tím vším souvisí mech? Preparovaný mech můžeme dát na spodní část, kdy třeba hezky zakryjeme aranžovací hmotu příjemným materiálem, který navíc drží vodu, a proto i ostatní rostliny vydrží déle svěží a zvadnou mnohem později, což je pro nás velmi důležité, kdy si budeme užívat naaranžovaného celku mnohem déle. Preparované mechy speciálně stabilizovány, aby si zachovali své vlastnosti a barvu. Díky široké nabídce je tu mnoho mechů různých barev, kdy není výjimkou ani červený mech.