Zboží

Mějte přehled o kvalitě vody ve vašem bazénu

Léto je sice dávno pryč, ale stále zůstává příjemná možnost využívat koupání v krytých zahradních, či interiérových bazénech. I v nich je ale nutné pravidelně sledovat kvalitu vody a dle potřeby neustále doplňovat přípravky přispívající k tomu, aby byla bez bakterií, řas a měla krásný křišťálový vzhled. Mezi vlastníky bazénů často převládají zcela mylné názory, které tvrdí, že všechny přípravky se do vody mohou dávat pouze čas od času a takzvaně “od oka”, což jako dodavatelé veškerého bazénového https://www.pravniprostor.cz/clanky/procesni-pravo/zamysleni-nad-zakonnou-koncentraci-aneb-neni-li-koncentrace-v-mysli-je-v-zakonu-k-nicemu příslušenství a chemie nedoporučujeme z mnoha důvodů. Kapka vodyJedním z nich je ten, že špatným dávkováním přípravků můžete ohrozit zdraví všech, kteří se i třeba pouze na krátkou dobu ve vodě zdrží. Proto je důležité zjistit skutečný stav poměru stávajících hodnot bromu, chloru a pH vody pomocí https://www.chlorito.cz/kapkovy-tester-bazenove-vody-ph-a-cl-41, našeho českého a cenově zvýhodněného kapkového testeru, s jehož pomocí zjistíte velmi snadno koncentraci výše jmenovaných hodnot.
A jak s naším testerem zacházet?
• vyjměte z krabičky dvě vzorkovnice
• odeberte vzorek vody v hloubce cca 30 cm, ve vzdálenosti 30 cm od okraje bazénu, u větších
bazénů vezměte vzorek z protilehlých stran. Objem vzorku vody by měl odpovídat asi
polovině objemu vzorkovnice
• poté přidejte ke vzorku reagenční činidlo, v množství, které stanovuje přiložený návod, uzavřete
vzorkovnici, protřepejte a následně roztok porovnejte s barevnou škálou na kartičcePlavec v krytém bazénu
• jakmile je měření dokončeno, vzorkovnice vypláchněte a spolu s testerem uschovejte na suchém místě pro potřeby dalšího měření, které je v případě našeho kapkového testeru možno opakovat
až sto dvacet krát.
Dejte vodě ve vašem bazénu hodnoty, které skutečně potřebuje za pomocí našeho kvalitního kapkového testeru, jehož použití zvládne opravdu každý!