Služby

Linkbuilding dokáže zázraky

Linkbuilding je asi jednou z nejúčinnějších a nejrozšířenějších metod optimalizací pro vyhledávače. Jedná se o metodu, ve které jsou v prostředí internetu umísťovány odkazy na cílovou stránku. Díky těmto odkazům je pak zvyšována návštěvnost stránky.

Návštěvnost stránky je pak zvýšena dvojím způsobem. Prvním z nich je klasické klikání na odkaz. Pokud někdo bude na cizím webu a klikne na odkaz, který jej odkáže k vám, máte hned nového návštěvníka. Druhou variantou je zvyšování hodnoty vaší stránky – což je ve většině případů důvod vytváření zpětných odkazů. Čím více externích odkazů vede na váš web, tím jsou vaše stránky vyhledávači vnímány jako hodnotnější a důvěryhodnější.

notebook na stole

Tohle vše se může zdát jako velmi jednoduché, nicméně problém nastává v momentě, kdy si uvědomíte, že zpětný odkaz nemáte kam umístit. První variantou, kam umístit odkazy, jsou různé fóra, sociální sítě, komentáře na cizích webech a podobně. Nicméně tento typ zpětných odkazů je velmi zrádný. Odkazy jsou většinou „Nofollow“ a vám žádný užitek nepřinesou /nezvýší hodnotu vaší stránky). Navíc, pokud to s tvorbou těchto odkazů přeženete, koledujete si akorát o spam skóre. Jinými slovy, jedná se o nepříliš účinnou, ale zato velmi rizikovou činnost.

notebook s instagramem

Druhou variantou je umisťování odkazů do článků na cizích webech. Zde mluvíme o velmi efektivní variantě, nicméně má jeden háček – kde sehnat weby, které by byly ochotné vám zpětný odkaz do článku uveřejnit? Přímo touto problematikou se zabývá řada webů, kde se střetává nabídka s poptávkou. Zde si musíte veškeré podmínky publikování vyřídit sami.

Další možností je nechat tvorbu zpětných odkazů na SEO agentuře. Ta pod sebou shromažďuje celou řadu zaměstnanců, copywriterů a webových stránek. Snadno vám tak připraví obsah na míru, který následně i publikují na svých stránkách. Jedná se o nejpohodlnější způsob tvorby zpětných odkazů.