Proč je dobré si vždy vyžádat i potvrzení o uzavření pojistné smlouvy


S pojišťovnou měl jednání snad již každý z nás. Nejčastěji se jedná o klasické povinné ručení, avšak můžeme si pojistit i mnoho dalšího, od domu v podstatě až po tělo. Pokud se pak něco přihodí, máme jistotu, že alespoň dostaneme nějaké peníze.

Zde je však potřeba zmínit, že bychom si vždy měli vyžádat nejen pojistnou smlouvu samotnou, ale také potvrzení o uzavření pojistné smlouvy Modrý žralok. Jedná se o malou kartičku, která potvrzuje, že máte sjednané dané pojištění.

i během cest se nám může mnoho stát

Ta je důležitá u povinného ručení a pak především u cestovního pojištění. Je totiž jasné, že sebou nebudeme v kaslíku vozit pojistnou smlouvu, a ani si ji nebudeme brát na dovolenou. Bylo by to zbytečné a také hloupé. Přesto však, pokud se něco stane, je většinou potřeba prokázat pojištění prakticky okamžitě. A k tomu právě slouží ono potvrzení.

Bohužel je to něco, na co mnoho lidí zapomíná. Často na to nevzpomenou ani pracovníci pojišťovny samotné. Uzavírají totiž mnoho smluv denně, a tak není divu, že jim právě toto může vypadnout z hlavy. Pokud smlouvu uzavíráte přes internet, pak je nutné nechat si ji vydat na nejbližší pobočce dané pojišťovny.

pojištění má jasné podmínky

Ušetříte si tím spoustu problémů, zejména na cestách v cizině. Zde totiž nebudou při případných problémech policisté či lékaři kontaktovat vaši pojišťovnu pouze na základě dobrého slova. Je potřeba jim předložit konkrétní doklad o tom, že pojištěni skutečně jste.

Proto bychom si na to měli vždy dát pozor, a rozhodně tuto možnost nepodceňovat. Vždy si tedy toto potvrzení vyžádejme. Jeho vystavení zabere jen minutku, a může vám ušetřit spoustu starostí. Navíc se pohodlně vejde do peněženky, takže jej skutečně můžete vzít všude sebou. Jen tak jste skutečně chráněni proti všem problémům tak, jak vám pojišťovna přislíbila. V opačném případě jste pojistku v podstatě uzavírali zcela zbytečně.