Zboží

Proč je u termovize cena tak vysoká?

Rozhodně není nic příjemného, když vám v zimě utíká někudy z domu teplo, a vy nemáte ani tušení, kde by toto slabé místo mohlo být. Je to nepříjemné jak pro vás, neboť celková teplota je o to nižší, a vy buď musíte pustit topení na vyšší stupeň, nebo pokud takovou možnost nemáte, budete mít dům chladnější, než by se vám líbilo. A to rozhodně není nic příjemného, zvláště když tam bydlí i staří lidé nebo malé děti. O tom, že se zvýší částka, kterou budete za topení platit, ani není třeba mluvit. A to také není něco, co by bylo vítané.

Proto je jasné, že se musíme pokusit ono místo, kudy teplo utíká, najít a postarat se o něj. Ovšem jak to udělat? Řešením zde může být měření termokamerou. Jedná se o speciální kameru, která nezobrazuje klasický obraz, nýbrž tepelný. Jednoduše řečeno, čím teplejší daná oblast je, tím výraznější bude její barva.

penize1

Problémem však může být u termovize cena, zvláště pokud si toto měření necháte provést profesionálně. Zaplatíte totiž nejen za samotné změření, ale také za vyhodnocení získaných údajů. Není tedy divu, že se mnozí ptají, zda by si nemohli tento typ kamery koupit sami a dům si sami změřit.

termokamera2

Samozřejmě je to možné, o tom není pochyb. V dnešní internetové době není problém si tento přístroj koupit, ačkoliv jeho cena samozřejmě není nejnižší. Otázkou však je, zda budete schopni získaný obraz správně vyhodnotit. Jistě, někdy je poměrně snadné přijít na to, kudy teplý vzduch uniká z domu, avšak v jiných případech to na první pohled jasné není, a jsou potřeba určité znalosti a zkušenosti, abychom získaný obraz dokázali správně interpretovat.

Proto záleží na situaci, avšak ve většině případů je lepší, když najmeme na tuto práci odborníky. Jistě, připlatíme si, avšak budeme mít jistotu, že skutečně najdeme všechna slabá místa. A to je to nejdůležitější.