Ekologie a lepší ceny

Móda je každý rok trochu jiná, a spousta lidí chce jít s módou a vypadat dobře. Týká se to nejen žen, ale i mužů. Chtějí nosit to co je zrovna v módě a tak nakupují pomalu každý měsíc něco. Problém je, že obrovské množství vyrobeného oblečení se potom vyhazuje, protože tolik oblečení průměrný člověk není schopen unosit. Není potřeba každý měsíc nakupovat oblečení, boty a doplňky. Bohatě stačí pár základních kousků, které se dají různě kombinovat. Je důležité chovat se k přírodě ohleduplně, protože výroba oblečení spotřebuje obrovské množství vody a elektřiny. Následně se oblečení převáží přes celou planetu, takže je zde navíc i velká spotřeba pohonných hmot.

použité kalhoty

Dejte oblečení druhou šanci
Určitě jste někdy slyšeli o second handech. Jsou to obchody, ve kterých se prodává použité a dokonce i úplně nové oblečení, které se už původnímu majiteli nehodí, a tak jej vhodil do kontejneru k tomu určeného. Prodejny s použitým oblečením k nám přišly ze zahraničí. Dříve jste je našli v každém větším městě, ale jejich obliba upadala poté, co na náš trh dorazili výrobci, kteří nabízí spoustu levného, ale nekvalitního zboží. Většina lidí si raději koupí nové a nekvalitní oblečení za pár korun, než starší kvalitní kousek, který už měl někdo na sobě.

použité oblečení

Proč dát šanci sekáči?
Oblečení ze sekáče může vypadat velmi dobře. Prodává se zde jen oblečení bez poškození, které prošlo důkladnou kontrolou. Najdete t vše – trička, mikiny, košile, zkrátka pánský second hand vám nabídne kompletní pánský šatník na domácí užití i do práce. Při troše štěstí zde natrefíte i na opravdu luxusní a drahé kousky, které by i dnes stály mnohem více peněz. Pokud doma občas něco děláte a zničíte si třeba právě tričko, je zbytečné kupovat nové, když si můžete za zlomek ceny koupit použitý kousek ze sekáče, kterého vám případně nebude líto.