Zboží

Vintage komoda se může stát vaším retro symbolem

Také máte rádi retro styl? Pro mladou generaci je to něco nového, co znají jen z doslechu, pro dříve narozené je to svým způsobem návrat do dětství nebo do jiného období, které pamatují jako prožité na vlastní kůži. Tito lidé mají také možnost srovnávat dobu současnou s tou uplynulou, a mají obvykle jasnou představu o všech rozdílech, aniž by museli někde něco vyčíst nebo si vyslechnout cizí komentář, mnohdy také zkreslený či záměrně překroucený.

retro budík

Výhodou každého, kdo si prožil reálný socialismus, a kdo v tomto období dospíval a připravoval se na budoucí povolání, je možnost lépe vnímat skutečné hodnoty, jimiž nejsou ani výdělek, ani nemovitosti, ale zejména mezilidské vztahy. Tehdy totiž byly vztahy přívětivější, protože nám technika tolik nenarušovala soukromí a rovněž nebylo tolik mediálních možností nabízet lidem násilí, které je pácháno v různých částech světa. Čím méně byli lidé v naší zemi informováni o negativních jevech mimo republiku, tím poklidnější život bylo možno žít. Dnes máme k dispozici Internet, ale převaha zpravodajských webů nám předkládá tolik nepříjemností, že to na psychiku citlivějších jedinců působí velice depresivně.

retro styl

Možná, že i toto je důvod, proč si rádi mnozí z vás připomenou dobu poklidnější, a to např. skrze vintage komodu, retro noční stolek, retro šatní skříně, kuchyňské příborníky, truhly, starý gramofon pro přehrávání vinylových pokladů, které máme doma, anebo muzejní kousek kazetového tzv. walkmanu. Někteří lidé se rádi oblékají v retro stylu a možná, že vás nepřekvapí, že už je zas poptávka po kalhotách, které známe jako „mrkváče“, což bylo typickým oblečením konce osmdesátých let a počátku let devadesátých. Není to nic divného, když si uvědomíte, že kolem roku 2006 se nosily kalhoty do zvonu, a to bylo oblíbeným módním trendem na konci 70. let minulého století.