Služby

Rozmontovat a znovu sestavit nábytek může být někdy i nad vaše síly

U stěhování levně v Praze stehovani-mamut.cz bývá mnohdy velkým „oříškem“ montáž či demontáž rozebíratelného nábytku. Někdy si s ním poradí zdatný kutil, ale někdy také ne.

U velkých nábytkových sestav to bez praxe, pomocníků a vhodného nářadí ani nezkoušejte

Potřebujete-li sestavit nově zakoupený nábytek, anebo se stěhujete a spolu s vámi i kuchyňská linka nebo vestavěná skříň, čeká vás poměrně náročný pracovní proces. Smontovat a rozmontovat nábytek je v takovém případě úkol, kterého se možná rádi zhostí kutilové, co mají doma perfektně vybavenou dílnu, a co mají při ruce nějakého zdatného pomocníka. Stačí mít někoho, kdo přidrží štafle, desku v kolmé poloze vůči jiné, skříňku při zavěšování na zeď, bočnice skříně při rozmontování či sestavování a všechny další komponenty nábytku, jehož velikost přesahuje malé komody v obýváku nebo noční stolky v ložnici.

moderní koupelna

Jestliže ovšem nejste zrovna zdatní řemeslníci a nábytek jste nikdy nesestavovali nebo někdy možná ano, ale už je to dávno, a šlo o menší kusy, svěřte raději tuto práci někomu jinému, kdo za ni také ručí, a je také pojištěný. Bylo by zbytečně riskantní způsobit sami sobě škodu jen proto, že se vám odlomila deska při pádu na zem, anebo jste vruty dotáhli tak moc, že se ve spojích protáčí.

šatní skříň

Montáže nábytku patří k odborným řemeslným činnostem, kde je zapotřebí v některých případech speciálního nářadí a také správných pracovních postupů, například u skříně musíte nejprve spojit některé boční desky a teprve poté k nim přichytit zadní stěnu, některou z desek můžete omylem obrátit tak, že na ni nebudou doléhat další části atd. Některé nábytkové sestavy zkrátka nejsou na montáž vůbec jednoduché.

Další problém vyvstává ve chvíli, kdy nemáte k dispozici montážní návod, což v podstatě nemáte nikdy u vestavěných skříní nebo kuchyní, které vám sestavovala specializovaná firma.