Lifestyle

Jak žít co nejvíc zdravě

Všude kolem nás se to hemží lidmi, kteří nás nabádají k tomu, abychom žili zdravě, vyhazovali co nejméně odpadu, snažili se jezdit hromadnou dopravou nebo lépe na kole či bruslích, abychom jedli zdravě, cvičili a nebyli nejlíp vůbec ve stresu. To vše je však úplně nemožné bez toho, aniž bychom věděli jednu zásadní věc ke splnění všech těchto věcí. A to, že původcem má být naše uvědomění, které pochází z našeho mozku a ne něco, co nám někdo řekne jen tak na posezení. Sami bychom si měli uvědomit vážnost situace a pokusit se co nejvíce přispět pro tuto zemi, po které se každý den procházíme.

jóga

Protože pokud nebudeme milovat věci kolem nás a nebudeme si jich vážit (a nejen věci, ale i každou živou bytost, která tu s námi také žije), nemámě šanci změnit náš životní styl. Proto k tomu, abychom začali je třeba si uvědomit plno věcí v naší hlavě, to až pak nám pomůže udělat další kroky, které si MY SAMI usmyslíme v hlavě. Nikdo nás nemůže nutit k tomu, abychom si nedali občas chipsy, abychom nejedli maso, třídili odpad, abychom používali recyklovatelné nádoby či abychom tyto nádoby užívali stále dokola. Nikdo nám nemůže říct, co je správné, protože každý máme úplně jiné možnosti.

běhání

Někdo jí maso, někdo ho nejí. Rozhodně ale ten, co maso jí, není špatný člověk a naopak, ten, co maso nejí, není exot. Důležité je respektovat každé rozhodnutí úplně každého člověka na zemi, protože odtud pramení ta touha pomoci našemu okolí a zemi. Někdo hold nemá čas na třídění odpadu, ale zase se snaží tento odpad minimalizovat tím, že si v obchodě mandarinky nezabalí do sáčku. A zbylý odpad, který se nedá minimalizovat, nemá čas a kapacitu třídit. No není už tohle přeci pomoc? Někdo nemá čas cvičit, ale jí zdravě, snaží se kupovat produkty od farmářů a maloobchodníků, kde vidí, jak probíhá proces výroby a pěstování potravin. Jiný člověk zas kupuje naprosto obyčejné výrobky a večer si dá k filmu chipsy. Pak to třikrát týdně vyběhá v přírodě. Každý k tomu přistupuje úplně jinak a ta pomoc je právě v respektování druhých.