Internet

Internet za nic nemůže

Někdy si my lidé internet pochvalujeme, jindy si při jeho hodnocení naopak nebereme servítky. To podle toho, jaké s ním máme zkušenosti. Jenže ať už se stavíme k internetu jakkoliv, jedno je jisté. Sám internet za naše názory na něj většinou nemůže. Většinou za to můžeme jenom my a ti ostatní, na něž na internetu při jeho užívání narážíme.

Zkrátka a dobře nám nenabízí ony skvělé služby internet, ale lidé, kteří je tu nabízejí, a rovněž za lumpárny, na které tu nejednou narážíme, nemůže ona síť, ale někdo, kdo internet k jejich páchání využívá. A to bychom neměli nikdy pouštět ze zřetele.

počítač s rostlinou

A tak se nám tu nabízí třeba ideální možnosti koupě čehokoliv. Stačí zadat do vyhledávače to, co bychom rádi měli, a máme na výběr. A můžeme tak pořídit cokoliv, a to třeba i citelně levněji, než v reálním světě. Můžeme tu ale narazit i na nepoctivce, kvůli kterým tu utratíme peníze za něco, za co bychom je v reálu nikdy neutráceli, případně bychom tu mohli o takové zaplacené peníze přijít bez jakékoliv protihodnoty.

Na internetu se pak můžeme třeba i seznámit s ideálním protějškem, a to za jakýmkoliv účelem. A to je skvělé. Jenže je ten, na koho ve výběru vsadíme, skutečně tím, koho jsme si vybrali? Velice často ne. Je hojným úkazem, že se lidé na internetu poněkud vylepšují, a není dokonce neobvyklé ani to, že se vydávají za někoho docela jiného. Takže se klidně stane, že se z krásné slečny, kterou jsme tu sbalili, nakonec vyklube třeba podvodník nebo ošklivý chlap, který je na chlapy, a podobně. Kvůli čemuž je třeba nedělat si od počátku přílišné iluze a spíše prověřovat, než důvěřovat. Abychom nelitovali.

učení na internetu

A podobných možností, při nichž nás může někdo na internetu doběhnout, je spousta. A tak je třeba mít se na internetu na pozoru. A ne mu slepě věřit. Protože nám tam ledacos může, ale také nemusí vyjít. A internetu nic vyčítat nemůžeme. On přece za nic nemůže, on to jenom zprostředkovává.