Politika

Současná politická situace

Osobně patřím k lidem, kterým není lhostejné, co se ve státě děje. Ze svého pohledu vnímám jako velice důležité, že probíhají demonstrace a účastní se jich tolik lidí. Je potřeba, aby politici viděli, že si nemohou dělat, co chtějí, že se dokáže také ozvat o svoje práva, o to, když se nám něco nelíbí a dokážeme za to bojovat. Pokud se podíváme na současnou situaci v našem státě, tak je dobré si říci, že se začínáme rozdělovat na dva tábory. Jeden fandí současnému premiérovi a také prezidentovi a druhý jim nemůže přijít na jméno.
Zeměkoule v síti
Jak se na to díváte? Musím říci, že co se týká pana prezidenta bohužel vidím, že si poškozujeme dobré jméno v zahraničí, které jsme měli vybudované. To prosí slýchám v zahraničí nejen od našich spoluobčanů, co tam žijí, ale také od cizinců přímo. Není to pro nás dobrá vizitka a lidé to vnímají. U současného premiéra je to také na zváženou. Pokud se na to člověk podívá a není zaujatý, tak i tak to budí spoustu otazníků. Už to podivné stíhání a nestíhání, kdo v tom hraje roli a tahá za nitky, aby se to zastavilo? Proč tomu tak je? Je tu mnoho pochybností ohledně těchto věcí.
 Název politics sestavený z kostiček
Je správné, aby bylo vše prošetřeno. Výroky, že stejně nikdo nic nenajde a budu osvobozen svědčí o tom, že si politik je až moc jistý svým postavením a zřejmě má někde nějaké kontakty, které mu mohou pomoci. Jak může předjímat rozhodnutí soudu, jestli ho odsoudí nebo ne, jestli ho obžaluji nebo ne? Toto zavání něčím ne moc hezkým. Co se týká nynější situace, tak se jí vůbec nelze divit. Lidé už mají dost toho, co se v tomto státě děje, nechtějí sebou nechat manipulovat. Na druhé straně je zde ještě hodně lidí, kteří si asi určitě souvislosti neuvědomují nebo snad ani nechtějí uvědomit. Mají snad klapky na očích? Je potřeba, by se každý zamyslel nad tím, jestli se mu líbí, jak to dneska vypadá nebo ne. Společnost se poměrně dost rozděluje na dva tábory, což také není ideální. Osobě si myslím, že je potřeba s tím něco dělat a současní politici by se nad tím měli zamyslet a jednat tak, aby se nemusela zvedat vlna nevole.