Zboží

Polské zboží vládne ČR

 Snad všichni milujeme nábytek, dekorace, nebo svíčky z obchodu Ikea. A proč? Protože je to levné nákupní středisko, kde nakoupíme za pár korun, ale věděli jste, že tato Švédská firma své produkty, nechává vyrábět v Polsku!

Když se řekne polský výrobek, tak si 90% lidí řekne, že vyrábí šmejd, ale skoro každý z nás má chtě, nechtě doma minimálně jeden produkt vyráběný v Polsku! Nevěříte? Tak jsi pojďme vyjmenovat několik značek, které své kořeny výroby, mají v Polsku!
Pohovka s polštáři

1. Ikea
Obchodní domy pouze ve velkých městech, jako je Praha, Brno, Ostrava.
– Neříkáme, že veškeré zboží, co tento obchod prodává je vyrobeno v Polsku, ale větší část ano.
– Prodej nábytku, spotřebičů, dekorací, osvětlení, pokojových květin a navíc prodejna má i vlastní restaurační zařízení.

2. Avon
– O této kosmetické značce jste už určitě slyšeli, jedná se většinou o katalogový prodej kosmetiky, jako je prodej parfémů, krémů, řasenek, stínu na oči a podobně.
– Opětovně nelze říci, že jsou všechny produkty vyráběné v Polsku, ale převážná část ano.
Kosmetické výrobky

3. Čerpací stanice Benzina
– Původně česká společnost, ale bohužel spadá i pod Polsko.
– Když se podíváte na jejich stránky zjistíte, že vlastníkem je Unipetrol, ale v roce 2004, 63% akcií společnosti odkoupila společnost PKN Orlen (polská společnost).
– Na čerpací stanici, si můžete koupit pohonné hmoty, nějaké občerstvení, popřípadě nějaké příslušenství do auta.

4. Značka Cersanit
Koupelna a toaleta

– Tuto značku najdete ve spoustě obchodních centrech, kde je prodej koupelen a koupelnového vybavení. Protože, tato značka se vyznačuje malým delfínem a je snad nalepená na každé druhé vaně, záchodě, umyvadlové skříňce, zkrátka je to značka koupelen.

Mohli bychom vypsat dalších několik značek, ale tyto jsou momentálně nejprodávanější. Tak co, máte i vy doma nějaký takový výrobek? My myslíme, že ano, ale zato se vůbec nemusíte stydět, protože v některých případech, lze říct, že jsou výrobky stejně kvalitní, jako z jiného státu.