Moderní kouření


Kouříte? Pokud ano, nejspíš půjde o klasické cigarety, které si můžete buď sami ubalit a nebo koupit už hotové. Domácí balení je sice levnější, ale zase je pracnější. Každý si najde to co mu nejvíc vyhovuje. S kouřením někdo začíná protože to vidí u rodičů, další aby zapadl do party a někomu to třeba pomáhá zvládat stres. Faktem je, že v každém případě nejde zrovna o nejzdravější a nervnější koníček. Neustále se zvedá DPH a to zdražuje cigarety o desítky procent ročně.

žena kouří

Běžná cigareta kromě návykového nikotinu obsahuje ještě další látky, které by v nich nejspíš být nemusely. Kuřákům jde hlavně o nikotin. Ten je obsažen i v náhražkách běžných cigaret. Moderní cigareta už nemusí být klasicky papírová. V současné době vede elektronická cigareta, kterou kouří především ženy a mladší lidé. Je to z toho důvodu že neobsahuje tolik škodlivin, ale hlavně tak nezapáchá a neobarvuje prsty a oblečení tak jako to dělají běžné papírové cigarety.

Tento typ cigarety najdete ve specializovaných obchodech, kde si můžete koupit nejenom cigaretu ale i tekuté náplně, se kterými tato cigareta funguje. Cigareta funguje na baterie a náplň se vdechuje podobně jako u běžné cigarety kouř. I když elektronická cigareta taky dokáže vytvořit pořádný dým, nezapáchá ani neobtěžuje tolik okolní nekuřáky. Navíc většina z nich má velmi příjemné rozměry, takže je vhodná nejen pro ženy, ale i do kapsy.

elektronická cigareta

Vyzkoušejte ji a možná už ji nedáte z ruky. Vědci se sice nedokážou shodnout na tom zda je elektronická cigareta méně škodlivá, ale obecně se má za to že neobsahuje tolik škodlivin co běžné cigarety, takže nejspíš bude opravdu škodlivá méně. Nejlepší je když si ji každý vyzkouší sám. Existují různé náplně – od klasické příchutě tabáku až po ovoce nebo třeba mátu. Vyzkoušejte něco jiného než jsou běžné cigarety a zakuřte si zdravěji.