Vzdělání

Intr a škola

Vzdělání jsem brala vždycky jako součást života. Vzdělání jsem brala tak, jako že musím pít nebo jíst, takže pro mě dobré vzdělání byla opravdu jasná volba. Chtěla jsem v něčem vynikat. Jenomže jsem nevěděla, co dál bude. A tak jsem si řekla, že po základní škole půjdu na nějakou lepší školu. A vybrala jsem si takovou školu, která je skoro dvě stě kilometrů daleko od mého domova. Vůbec mi to nevadilo. Alespoň se taky naučím nějaké samostatnosti. Takže je logické, že jsem na té střední škole byla taky na intru. Taky se mi moc líbilo, že to bylo takové praktické a že jsem si tam taky hned našla nějaké kamarádky. Taky to bylo prima v tom, že jsem se tam vlastně i více učila, než když jsem byla doma. Protože co jiného dělat na intru? Tam opravdu jde se pouze jenom učit. Tam na internátu je taky dána striktní večerka, která se musí dodržovat.

Semináře byly srozumitelné.

Takže by nikoho ani nenapadlo, že by místo spaní anebo místo učení šel někam na diskotéku nebo se někam jinam bavit. Taky musím říct, že vzdělání pro mě bylo důležité v tom, že jsem se chtěla vyrovnat své starší sestře. Moje sestra měla vysokou školu ekonomickou. Já jsem sice netoužila po ekonomické škole, ale taky jsem chtěla nějakou vysokou školu.

Přednášky mě baví.

Takže jsem se na střední škole opravdu moc snažila, abych si splnila svůj sen. A dokonce i moje sestra byla tak hodná, že mi s učením velmi hodně pomáhala. Doučovala mě a taky mě učila angličtinu a němčinu. Protože cizí jazyky mi vůbec nikdy nešly, tak jsem byla nadšená, že mi sestra s tímto pomohla. A možná i díky sestře jsem udělala maturitu skvěle. A nyní jsem na vysoké škole, kde se mi opravdu moc daří. A doufám, že se mi bude dařit stejně tak jako mojí sestře Dokonce i moje nejlepší kamarádka šla se mnou na stejnou vysokou školu, jaká. I ona touží po dobrém vzdělání, takže jsme obě rády, že se taky můžeme učit spolu.