Mobil

Mobilní ovlivnění

Jsem zamyšlená a smutná. Z čeho? Kvůli mobilu a internetového připojení. Víte… z něčím se vám svěřím. Jsem normální a pracující slečna, která se snaží chodit do práce, abych vydělávala peníze a mohla zaplatit nájem, jídlo, uživit kočky a také si zaplatila nějaké koníčky. Heh, počkat… Koníčky nemám, ale aspoň si zaplatit televizní programy online.

mobil

A proč jsem smutná? Nevěřím si. Protože, když se začnu cítit hezky, tak pak na mě na Instagramu vykoukne někdo, s kým sem něco prožila a už se s tím dotyčným nebavím. Anebo tam vyskočí fotka někoho s hubeným tělem. A hned se cítím smutně a je mi z toho špatně. A proto se snažím mobil nemít neustále u sebe.

Vím, proč mám tohle trápení. Od 16 jsem odešla od rodiny do pěstounské péče. Ze dne na den jsem přestala vídat své kamarády a neměla jsem své místo. Mé hnízdo.

mobil

A několik let se táhnu s tíhou na srdci, že jsem nebyla skvělá kamarádka a že mě mobil zatáhnul také pomlouvat své kamarády. Teď jsem dospělá a mám tolik možností, abych si život udělala jinak. Vzít si mobil a místo koukání na vyhublé těla nebo jak se mají mé staré přátelé zahodit a místo toho si zapnout půlhodinové či hodinové video cvičení a vyčistit si hlavu. Je nový rok a já si dala pár předsevzetí. A tím je, abych nemyslela na minulost a ani budoucnost a žila přítomností. A myslet převážně na sebe a soustředit se na to jak se cítím.

Život není lehký a nikdy nebyl. A proto je potřeba, abychom byli silní a nereagovali na příspěvky, které nám ukazují mobilní obrazovky. Je to nebezpečné a hlavně nezdravé.

Díky těmhle článkům mohu psát na dané téma a ještě si u toho vylít a nebo vyšperkovat své srdíčko a toho si moc vážím. Nemusím psát do deníčku, ale mohu psát do mobilu a pak to předávat vám, protože vím, že to má smysl a že aspoň jedna věta vám zahřeje a nebo něco dá do srdíčka!

BUĎTE PROSÍM OPATRNÝ, NA CO KOUKÁTE A CO SDÍLÍTE MEZI SVÉ PŘÁTELÉ ČI BLÍZKÉ.