Instalatéři zasahují i v noci

Povolat řemeslníka k vám domů mimo běžnou pracovní dobu se zdráhá mnoho lidí. Připadá nám to zkrátka nepříliš férové někoho otravovat s našimi požadavky i v sobotu nebo o všední den navečer. Možná, že máme v sobě zafixovánu určitou slušnost a dobré mravy ještě z minulosti, kdy svobodné podnikání nebylo povoleno, a my se museli spoléhat pouze na otevírací hodiny dané provozovny. V některých situacích se však zdráhat nemusíme, jsou to ty typické havarijní stavy, které ohrožují život nebo majetek, a kdy je nutné zasahovat co nejdříve. Právě z tohoto důvodu udržují instalatéři v Praze i v jiných městech nonstop havarijní služby.

instalatér na toaletách

Když nejde prorazit ucpávka na toaletě

Ucpal se vám záchod, zkoušeli jste jej prorazit obvyklou pomůckou – pryžovým zvonem a nepomohlo to? Máte-li v domě záchod jen jeden, a situace ohrožuje zdraví vaší rodiny, klidně volejte instalatéra třeba hodinu po půlnoci. Závada totiž vůbec nemusí být způsobena ucpávkou v odpadovém potrubí vaší toalety, ale problém může být až v kanalizačních rozvodech. V kanalizaci se může nacházet písek, kameny, bahno, odplavené traviny, větve, plastové sáčky, a dokonce ta mohou prorůstat kořeny stromů a keřů, které zacloní průchod kanalizačního otvoru. Instalatéři pak provedou čištění kanalizace moderními metodami, kdy ji zbaví všech naplavenin včetně organické hmoty.

instalatérské nářadí

Voda – topení – plyn

Instalatéři pracují v komplexním oboru těchto tří jednotlivých odvětví a vy je můžete požádat o pomoc, kdykoli se tu vyskytne nějaká závada. Některé havárie mohou počkat do rána nebo do dalšího dne, ale jsou případy, kdy byste měli závadu ohlásit bez otálení. Jsou to zejména úniky plynu ze spotřebičů a z plynových rozvodů, tehdy jsou v ohrožení lidské životy a v zásadě nezáleží na tom https://olomouc.idnes.cz/olomoucky-kraj-prehled-udalosti-roku-2018-f06-/olomouc-zpravy.aspx%3Fc%3DA171229_160915_olomouc-zpravy_stk zda k úniku došlo na vašem pozemku či ve vaší nemovitosti. Instalatéry informujte i o únicích ve veřejných prostorách nebo v jiném soukromém objektu.