Vztahy

Fungují vztahy, kde chybí dostatek času?

Vztahy jsou komplikované a velmi individuální. To, co vyhovuje jednomu páru, nemusí vyhovovat jinému. Přesto obecně platí určité zásady, od nichž se pak jednotlivci lehce odchylují. 

V dnešní době spousta lidí nestíhá svůj vlastní život, natož věnovat pozornost někomu dalšímu. Jde tedy udržet vztah s člověkem, který nemá dostatek času? 

Zamilovaný pár

Domluva

Každý vztah je o domluvě, a to nejen v oblasti časových možností – tam je to přece jen o trochu důležitější. Předtím, než se do takového vztahu pustíte, zvažte, zda je to něco pro Vás. Zda by Vám nevadilo vídat se s drahou polovičkou třeba jednou za dva týdny nebo i méně, zda by Vám nevadila častější samota a pocit prázdnoty, kdy marně čekáte na jejich zprávu. Zní to strašidelně, ale je to fakt. Pokud se necítíte připraveni, nechoďte do něj.

Rande po týdnech

Přestože na sebe osoby nemusí mít tolik času, neměly by zanedbávat svůj sociální život. Rozhodně není dobré udržovat takto komplikovaný a časově omezený vztah pouze za účelem užívání si v posteli – partneři by spolu měli trávit cenné chvilky. Nezáleží na tom, jak často si lidé někam vyjdou, jde o to, že spolu tráví čas. To upevňuje jejich pouto.

Vztah

Zaneprázdněnost

Jak se říká, kdo si chce najít čas, najde si ho. Někdy je snad lepší, když jsou oba lidé ze vztahu často zaneprázdnění, protože pak se drahá polovička necítí odstrčeně a netráví dlouhé chvilky sama. Samozřejmě, že je těžké vše skloubit dohromady, ale jde to. Kdo chce, ten to dokáže.

Respekt

Respektujte své potřeby a časové možnosti. Jinak to nepůjde. Jako první bod bylo rozhodnutí, zda do vztahu vůbec chcete jít – pokud ano, pak se musíte naučit respektovat svého partnera, snad ještě o trochu více než normálně.

Vztah bez času může fungovat, to bezesporu. Přesto je třeba vypíchnout, že zdaleka není pro všechny. Před svým závazkem se proto nejprve ujistěte a domluvte s druhou osobou na společném postupu. 

Kdo si čas najít chce, najde si ho, i kdyby se mělo jednat o hodinku společně stráveného času.