Služby

Bazénové čerpadlo

Bazén se neobejde bez správného čerpadla, a proto se pojďme říct, jak takové čerpadlo vybrat. Když se porouchá, tak tu máme naštěstí specializovaný servis.

Bazénové čerpadlo

Výběr správného

Možná si říkáte, že na nákupu takového čerpadla nic není a prostě koupíte přiměřeně velké a hotovo. Ovšem tak to ve skutečnosti vůbec není, protože si musíte dávat pozor na několik různých parametrů, díky kterým bude zatížení naprosto postačovat, ale nebude zase zbytečně silné. Platí zde taková pomůcka, že by se měla voda v pohodě stihnou kompletně přečerpat v době okolo čtyřech hodin, což u klasického domácího bazénu postačuje a zároveň zaručuje dobrý výsledek.

filtrace bazénu

Kromě výkonu musíte brát v ohled i průměr potrubí, protože do bazénu mohou vést trubky například daného průměru. Samozřejmě čím delší trubky budou, tak tím více je potřeba výkonu navíc, protože čerpadlo musí táhnou vodu celou délkou potrubí. Jestliže potrubí nebude nijak dlouhé, tak postačí výkon udávaný výrobcem. Jestliže chcete musíte klasické chemie používat sůl, tak musíte koupit i vhodné čerpadlo, jinak jej slaná voda za chvíli zničí.

Oprava

Abychom předešli jakýmkoliv problémům s čerpadlem, tak je potřeba seno něj dobře starat. Tato fáze přichází již při montáži, protože zařízení by mělo být pod úrovní hladiny, jinak při velkém rozdílu nemusí fungovat správně. Nic není věčné, a proto i s filtrací může v budoucnu nastat nějaký problém. Chyba může být opravdu banální jako třeba špatné těsnění, jenž stačí vymění a můžeme se zvesela v čisté vodě koupat dal.

pokročilé čerpadlo

Problém nastává, když se nám porouchá samotné zařízení, protože dovnitř jen tak nevidíme. Raději do zařízení nezasahuje, protože neodbornou manipulací byste jej mohli ještě více poškodit, což není nic příjemného. Odborný servis bazénových čerpadel je pro tyto zařízení opravdu nejlepší, protože čerpadlo opraví a rázem bude fungovat jako po koupi. Oprava zařízení je mnohem výhodnější, protože v drtivé většině případů je levnější než nákup nového. Navíc nemusíte řešit starostí jako počítání správného výkonu z měření vstupního průměru potrubí.