Zboží

Houba chaga a její účinky na lidské zdraví. S čím pomůže a jak se užívá?

Staré lidové léčitelství funguje na principu přírodní léčby a umí si poradit s nejrůznějšími problémy i nemocemi. Už jste někdy zkoušeli jít touto cestou?

Houba chaga a její účinky na lidské zdraví. S čím pomůže a jak se užívá?

Chaga, čaga nebo také rezavec šikmý. Jde o parazitující houbu, která se už po staletí využívá v lidovém léčitelství a dobře známá je také ve staré čínské lidové medicíně. Kdo někdy zažil problémy se zdravím a měl nějaké neduhy, jistě ví, jak je důležité svému tělu naslouchat. Všechny prášky na světě se často neumějí poprat s nejrůznějšími problémy a vždy je lepší vyzkoušet i jinou cestu. Přírodní léčba je pro tělo snesitelnější a mnohdy má i lepší účinky. Seznamte se s touto houbou, která pochází ze Sibiře a umí si poradit s nejrůznějšími neduhy.

pexels-photo-3873209

Od malých problémů přes ty velké

Chaga Nakliceno je houba, která roste v krajích, kde je stále zima, nejčastěji pak na Sibiři ale i v jiných koutech světa jako v některých koutech severní Ameriky, severní Evropy a některých částech Asie. Jde o parazitující houbu, která sice ničí stromy, na kterých roste ale na lidský organismus má neuvěřitelné účinky. Dokáže pomoci s detoxikací lidského organismu, má výborné antioxidační účinky, pomáhá v boji s autoimunitními chorobami a využívá se i v podpůrné léčbě rakoviny.

Dříve lidé věřili v její obrovskou sílu a odvar z této houby využívali na léčbu nejrůznějších onemocnění. Houba dodává tělu sílu a energii, s nemocemi se pak může vyrovnat o poznání lépe a také rychleji. Houba totiž obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a také stopových prvků. Dále je bohatá na účinné antioxidanty.

nature-forest-trees-fo

Jak ji konzumovat?

Houba čaga se dá užívat v praktických tobolkách. Tento způsob je pohodlný a rychlý, užívání je snadné. Druhou možností je pak drcená houba ve formě prášku, který je možné přimíchat do jakéhokoliv jídla či nápoje. Z prášku se ale dá vytvořit i čaj, prostým vyluhováním vznikne nápoj, který vám posílí zdraví. Je jen na vás, co pro vás bude příjemnější a pohodlnější.

Vsaďte na přírodní léčbu nemocí a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.