Lifestyle

Bary a zábava nebo usedlý život s rodinou?

Znám lidi, kteří jezdí po akcích každý měsíc, ne-li každý týden a pokaždé něco vypijí, zatančí si na dobrou hudbu někde v klubu, občas se s někým vyspí, protože většinou nemají stálého přítele či přítelkyni, potkají nové lidi a díky tomu zahodí ty staré a takhle se to pořád opakuje dokola. Člověk si říká – je tohle život? Má to vůbec smysl se takhle toulat po nocích, nebýt na nikoho vázaný, vlastně ani na žádné místo. Má vůbec smysl tohle dělat, když to nic nepřináší, člověk se i tak cítí ve výsledku vlastně sám, bere to čas a peníze, není to morální způsob života. Jak to ale můžeme vědět? Každý různé situace vnímá naprosto odlišně. Někomu tento způsob života naprosto vyhovuje, jinému člověku to zase přijde odporné a nemorální. První člověk řekne: Mám svobodu. Můžu si užívat života naplno, mám plno vzpomínek a hodně jsem toho zažil. Mám zkušenosti, znám hodně lidí. Druhý člověk ale řekne: Nikdo ale není tvůj pravý kamarád, nemáš stálé místo, kde bys byl a tvůj život není tak stabilní. Co je ale doopravdy správně?

rodina

Vždy bude každá situace rozdělena do dvou a více táborů, protože při takovém množství lidí, kteří žijí na této planetě je nemožné, aby to měli všichni stejně nebo alespoň podobně. Jsou jisté podobnosti v názorech a způsobech žití, ale pouze v určitých skupinách lidí. Navíc každý si většinou hledáme kolem sebe takové lidi, aby seděli s naším životním stylem a měli bychom si s nimi o čem povídat, protože nechceme kolem sebe zmatek a být naprosto odlišní.

párty

Je třeba si uvědomit, že každý jsme jiný. Člověk, který má rodinu a usedlejší a klidnější život má své priority nastavené úplně jinak než člověk, který chodí na akce a zábavy a je většinou single. Tito lidé si nemají, co navzájem vyčítat, protože každý žije tak odlišným způsobem, až je prakticky nemožné si něco vyčítat a soudit se podle toho, jak kdo žije. Jsou to naprosté opaky a nic není správně ani špatně, to je to důležité.  Proč by si měl někdo založit rodinu? A proč by měl být někdo single a užívat si život tímto způsobem? Otázky se dají položit z obou stran úplně stejně.