Základní informace o povinném ručení

Základní informace o povinném ručení

Co je povinné ručení? Jako vlastník vozidla se nevyhnete pojmu povinné ručení Nebankovni-hypoteky-uvery.cz. Jedná se o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Podmínky sjednávání a plnění smlouvy stanovuje v České republice zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla č. 168 / 1999 Sb. Jak již samotný název napovídá, jedná se pojištění, které musí uzavřít každý majitel nebo spolumajitel motorového vozidla registrovaného v ČR. Smyslem této pojistky je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým by případně byla způsobena škoda v důsledku provozování vozidla. Týká se všech vozidel, která jsou provozována na pozemních komunikacích, a to včetně vozidel, která jsou na komunikacích ponechána. Pokud by snad někdo nabyl dojmu, že řídí bezpečně a povinné ručení by neuzavřel, dostává sám sebe do problémů. V případě, že nemáte uzavřené povinné ručení, vystavujete se riziku uložení až několika desetitisícové pokuty.

auto

Pokud se ocitnete v situaci, kdy způsobíte dopravní nehodu, povinné ručení vám ušetří spoustu vrásek a starostí. Vámi způsobené škody uhradí právě tato pojistka. Následně vaše pojišťovna kryje například náklady spojené s opravou poškozeného vozidla, škodu způsobenou na zdraví, náhradu ušlého zisku apod. Pozor, náklady na opravu vozidla viníka nehody tato pojistka nepokrývá. Pro tuto situaci existuje havarijní pojištění.

bourane

Havarijní pojištění

Jedná se o pojištění, které kryje škody na vašem vlastním automobilu. Pokud někdo způsobí na vozidle škodu vám, pak náklady na opravu jsou hrazeny z povinného ručení viníka. Pokud si však vozidlo poškodíte sami, pak se vám škoda uhradí právě z vašeho havarijního pojištění. Toto pojištění je vhodné si sjednat u nových a dražších automobilů. Pokud máte již auto https://www.autoesa.cz/vsechna-auta starší, pak pro vás asi havarijní pojištění nemusí být úplně výhodné.