Zboží

Radosti a strasti se zahradním bazénem

Když už si jednou domů prosadíte zahradní bazén, zdaleka to nekončí jen tím, že do vykopané díry postavíte bazén. Aby vše fungovalo, jak má, budete potřebovat i základní bazénové příslušenství https://www.chlorito.cz/bazenove-prislusenstvi. To můžeme rozdělit na doplňky, prostředky k údržbě a prostředky k ochraně.

Mezi doplňky k bazénu lze zařadit třeba schůdky, sprchu nebo solární ohřev bazénu.

voda7

Schůdky jsou samozřejmě pro používání bazénu podstatné, protože bez nich se bude cesta do bazénu a z bazénu trochu komplikovat. Schůdky musí být pohodlné, a hlavně bezpečné pro všechny, kdo je použijí.

Dalším doplňkem je solární ohřev, který dokáže v horkých dnech výrazným způsobem změnit teplotu vody. Stejně praktická je i solární sprcha. Ta vám umožní krátké osprchování před vstupem do bazénu, což je praktické kvůli čistotě vody. Stejně tak se lze osprchovat po koupání v bazénu a smýt tak ze sebe vodu z bazénu.

Určitě se hodí také bazénový teploměr.

voda6

Ke sběru nečistot budete potřebovat síťku a teleskopickou tyč, která vám umožní dostat se i ke vzdálenějším nečistotám. K čištění boků bazénu a rohů potřebujete kartáče. Na výběr je z několika druhů a určitě vám poradí prodávající, který druh kartáče je právě vhodný pro váš https://www.rybina.cz/rybarske-pruty/teleskopicke-pruty/ bazén. Kartáče na teleskopické tyči jsou výborným pomocníkem při pravidelném úklidu bazénu.

Na čištění dna potřebujete vysavač. Ten si vyberte podle velikosti bazénu. Na malý bazén stačí ruční vysavač, který je cenově velice dostupný. Vysavač se připojí na bazénovou filtraci a pomocí tyče s ním pohybujete po dně bazénu tak dlouho, dokud není dno čisté. V případě, že máte větší bazén a nechcete s úklidem ztrácet moc času, pořiďte si poloautomatický vysavač. Ten se stejně jako ruční vysavač připojí na bazénovou filtraci, ale na rozdíl od ručního vysavače, ten poloautomatický nepotřebuje k vysávání obsluhu, ale zvládne to dělat sám. Jen musí mít dost času, aby zvládl náhodnými pohyby projet po celé ploše bazénu.