Mobil

Pošli smajlík, řekni to mobilem!

Chytré telefony vlastní většina z nás, děti předškolního věku ani senioři nejsou výjimkami. Díky mobilům je v mnoha směrech život snazší, najdeme si spoj, který potřebujeme, nemusíme mít u sebe neustále fotoaparát, pro každou příležitost ho máme také přímo v naší inteligentní hračce, dokonce nám poslouží i na zahnání dlouhé chvíle při hraní her, či pročítání článků na internetu. Hlavním smyslem a účelem mobilního telefonu samozřejmě zůstává komunikace s okolím, ať už je to s přáteli, rodinou nebo pracovními záležitostmi. Vedle klasického volání a posílání textových zpráv se objevují videohovory a další aplikace, na kterých je možné si psát, volat či posílat fotky, videa nebo emotikony.
žena s telefonem
Emotikony neboli smajlíci, jak asi všichni víme, vyjadřují naše emoce, ať je to radost smutek či zlost. Jsme vůbec schopni se ještě obejít bez těchto „ksichtíků“? Pro lidi obecně je těžší spolu komunikovat přímo, bez telefonu, tabletu nebo počítače. Mobily v rukou vidíme v restauracích, kavárnách u párů nebo skupinek lidí. Často místo toho, aby se bavili vzájemně, koukají do svých displejů a „chatují“ si s někým jiným. Neměli bychom se kouknout do očí, tomu co sedí vedle nás a jen tak si povídat?
koule se smajlíky
·         Vypněte telefony – když jste na schůzce, strčte telefony do tašky, přesvědčte se, že máte vypnuté vyzvánění, všechny pracovní záležitosti vyřízené a zbytek počká.
·         Bavte se o všedních tématech – Mluvte o tom, jak jste se měli celý den, co jste dělali jaké je počasí nebo co plánujete na víkend. Zkuste se vyhnout tématům o technologiích, zejména telefonech a všem vychytávám a sociálním sítím, které skrývají. Vždyť máme jich za celý den už dost.
·         Když mobil, tak jako fotoaparát –Jste zrovna na oslavě narozenin nejlepší kamarádky? Použijte telefon na focení nebo natáčení společného přípitku, na nic jiného ho v tuto chvíli přece nepotřebujete.
 
 
Ve chvíli, kdy jedete domů příjemně unavení, ale plní zážitků, ať už s oslavy nebo schůzky je ten správný čas dát si sluchátka do uší, pustit si muziku a přitom prohlížet a přidávat fotky na sociální sítě. Mobily jsou super, ale nedovolme, ať nás přechytračí, přímý lidský kontakt ani nejlepší smartphone nemůže nikdy nahradit.