Co vám sděluje, když mlčí

VztahyCo vám sděluje, když mlčí

Co vám sděluje, když mlčí

Takové neshody totiž většinou nepramení ze skutečných problémů ve vztahu. Ale z pouhých nedorozumění. Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Toto rčení v naší kultuře celkem zdomácnělo. A není se čemu divit. Každý příslušník jednoho pohlaví určitě cítí rozdíl oproti tomu druhému. Muži a ženy zkrátka nejsou stejní. A je to tak dobře. Stačí naučit se trochu naslouchat a předem neodsuzovat. Nedomnívejte se. Prostě se nejdřív zeptejte. Ale potom se neurážejte, když se vám nedostane okamžité odpovědi. Muži prostě fungují jinak.
žena v objetí

Ženská hlava

Hlava ženy je plná malých šuplíčků s rozmanitými tématy. Když jste s kamarádkami, plynule dokážete v konverzaci hopsat mezi jednotlivými tématy. Co bylo k obědu. Jak bylo v práci. Co ten tvůj nový objev. Viděla jsem super film. Mám skvělý nápad na příští článek. A trochu jsem přibrala, protože poslední dobou jím opravdu hodně čokolády. Do toho spousta smíchu, štěbetání, nějaké to postěžování a sklenička vína.

Pro skutečného muže takové štebetání musí vypadat naprosto nepochopitelně. Kde je řád? Smysl? Otázka a následné řešení problému? Ne, tohle prostě pro skutečného muže není.

Mužská hlava

Hlava muže mívá šuplíčky většinou pěkně spořádané. Než se otevře nový šuplík, ten stávající se pečlivě zavře. Muži bývají zaměřeni na řešení problému. Plané řeči „o ničem“, které my tak potřebujeme k životu a ke spokojenosti, nebývají u skutečných mužů většinou na denním pořádku. Muži také někdy i mlčí. A představte si, že k tomu nemusí mít ani žádný jiný důvod. Prostě si jen tak mlčí, protože třeba nemají zrovna co říct.
nohy páru

Doporučení

Pamatujte na to, že když mlčí, nemusí být nutně naštvaný. Ani zrovna nemusí myslet na to, co by vám kde s kým provedl. A proto svého muže neobviňujte a raději mu vysvětlete své pocity. Třeba netuší, co se vám právě honí hlavou. A vaše citová reakce mu potom bez vysvětlení může připadat přehnaná.

Takže vy klidně mluvte. A jemu dovolte mlčet. Je to muž a občas to potřebuje.