Xiaomi odhaluje, proč má Mi Note 10 pět foťáků

ElektroXiaomi odhaluje, proč má Mi Note 10 pět foťáků

Xiaomi odhaluje, proč má Mi Note 10 pět foťáků

Čínské Xiaomi se opravdu snaží pokořit konkurenci v kvalitě fotografií a nový telefon Mi Note 10 s tím má pomoci. Při pohledu na tuto globální variantu modelu CC9 Pro, který se nedávno začal prodávat v domovské Číně, vás okamžitě zaujme hned pětice fotoaparátů na zádech. Jak se podle prvních snímků zdá, toto řešení nabízí ještě větší univerzálnost než Nokia 9 PureView.
Výrobce chytrých telefonů, rýžovarů, koloběžek, notebooků a mnoho dalšího, nyní odhalil nový telefon, který je v podstatě přeznačený CC9 Pro určený pro evropské zákazníky.detail objektivu.jpg
Zařízení je vybaveno 108 MPx hlavním fotoaparátem, který používá senzor Samsung ISOCELL, ultra-širokoúhlý kolega nabízí 20 MPx, pro potřeby portrétních snímků je určeno 12 MPx. Čočky jsou uspořádané do svislého pole v sestavě 3 + 2 a sekundují jim hned čtyři LED blesky.
Zajímavý je 5 megapixelový teleobjektiv, který může nabídnout až padesátinásobné přiblížení. Přestože rozlišení je poměrně nízké v porovnání s konkurencí, na výsledku to není znát. Výrobce pravděpodobně sáhl po nižším rozlišení výměnou za větší pixely, které zachytí více světla i za zhoršených světelných podmínek.
 Podle diskuze na webu Weibo nabízí model 5x optický zoom, 10x hybridní zoom a může dosáhnout až 50x digitálního přiblížení, které je podobné řešení z Huawei P30 Pro. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na 2 MPx super makro objektiv pro zachycení předmětů zblízka.Xiaomi Mi Band 2 na klávesnici Apple.jpg
K samotnému odhalení nového telefonu došlo teprve nedávno. Odhalení provázela rozsáhlá kampaň na Twitteru, kde nechával fanoušky obdivovat pořízené snímky. Xiaomi si pochopitelně slibuje v předvánočním období lepší prodeje.
Vzápětí následoval test na serveru DxOMark, který se zabývá testováním kvality snímků ze smartphonů, a zařízení od Xiaomi obsadilo první příčku. Hodně bodů přinesly perfektní zoomovací schopnosti. Velmi dobře a spolehlivě funguje také automatické ostření, a to i za šera. Vysoké hodnocení podtrhuje přirozené podání barev i při focení s bleskem.