Jednoduché způsoby, jak přimět své tělo se hýbat

LifestyleJednoduché způsoby, jak přimět své tělo se hýbat

Jednoduché způsoby, jak přimět své tělo se hýbat

Můžete začít se zdravým životním stylem co se týče stravování, ale neodmyslitelně k tomu patří také pohyb, který je člověku absolutně přirozený. Pokud nejste připraveni na strukturovaný velký program, začněte malými krůčky. Každá snaha se počítá, a to vše zároveň přispívá ke spalování více kalorií. U někoho to není žádoucí, proto je potřeba upravit si jídelníček dle svých možností a požadavků. Proto pro vás máme pár rad a způsobů, jak svoje návyky zlepšit a dosáhnout takových cílů, které chcete.
 sedět u počítače
·         Vypněte televizor a počítač. Jednou týdně vypněte televizor a počítač a s rodinou běžte dělat něco trochu fyzicky náročnějšího. Hrajte hry, projděte se, dělejte téměř vše, co bude aktivnější než sedět na gauči.
·         Choďte více pěšky. Zaměřte se na všechny způsoby a příležitosti, jak chodit více. Když dostanete poštu, projděte se kolem bloku, vezměte psa na další výlet každý den, nebo choďte na běžícím pásu po dobu pěti minut před odchodem do práce, udělejte si procházku do práce bez použití MHD nebo auta.
·         Udělejte nějaké domácí práce. Házení sněhu, práce v zahradě, hrabání listí, zametání podlahy – tyto druhy aktivit nemusí být rázné cvičení, ale mohou vás udržet v pohybu, zatímco ve vašem domě či bytě je zároveň udržován pořádek.
muž běžec
·         Pohyb při telefonování. Zní to jako hloupost, ale nevinný telefonát se může zvrhnout v hodinový hovor, který prosedíte na jednom místě, proto si zkuste zvyknout na takový mírný multitasking při telefonních hovorech.
·         Buďte zodpovědní. Udělejte si seznam všech fyzických aktivit, které děláte v téměř každý den. Pokud zjistíte, že většinu času trávíte sezením, vytvořte další seznam všech příležitostí, při kterých byste mohli vyvíjet vyšší fyzickou námahu či klasickou chůzi. Například každou hodinu vstát a protáhnout se, projít se po schodech a tak dále.